Blog

Temat na październik: Jakie nici wybrać?

Nici liftingujące odmładzają, zagęszczają i ujędrniają skórę twarzy jak i okolic oczu, wygładzają zmarszczki, podnoszą i napinają skórę, dając naturalne efekty.

Nici liftingujące PDO już od przeszło 20 lat znajdują zastosowanie w rozmaitych skomplikowanych i wymagających dużej precyzji zabiegach chirurgicznych. Używa się ich w urologii, ginekologii oraz mikrochirurgii oka. Natomiast naukowcy z Korei Południowej  opatentowali pierwszy system nici polidioksanowych (nici PDO).

Czym się różnią nici PDO od PLLA?

Implantacja rozpuszczalnych nici PDO czy PLLA to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Nici PDO wykonane są z polidoksanonu, który od wielu lat wykorzystywany jest w medycynie do produkcji szwów chirurgicznych. Nici PLLA wykonane są z kwasu polimlekowego, są kompatybilne z tkankami organizmu.

Zabiegi z wykorzystaniem nici PDO i PLLA są doskonałą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych, w porównaniu z którymi odznaczają się niewielką inwazyjnością, a także krótkim okresem gojenia. Procedura polega na tym, że za pomocą specjalnych igieł lub kaniul wprowadza się wybrany rodzaj nici do warstwy skóry właściwej lub tkanki podskórnej. Następnie usuwa się igłę/kaniulę, a nić pozostaje w skórze, gdzie ma za zadanie spełnić określoną rolę. Założenie nici obarczone jest minimalnym ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych, a odczyn pozabiegowy ogranicza się wyłącznie do obszaru wkłucia. To, w połączeniu z rewelacyjnymi efektami końcowymi sprawia, że zabiegi z użyciem nici PDO i PLLA zyskują coraz większą popularność.

Przy pomocy nici liftingujących BARB można z powodzeniem poprawić owal twarzy, unieść brwi, podnieść opadające policzki, czy ujędrnić skórę całej twarzy. Dużą zaletą tego rodzaju nici jest ich grubość, która gwarantuje znacznie lepszy i trwalszy efekt niż po zastosowaniu tradycyjnej nici PDO.

Czego nie wolno robić po niciach?

Unikamy przegrzewania skóry – rezygnujemy z kąpieli słonecznych i nie korzystamy z sauny. Unikamy jakichkolwiek innych czynników mogących powodować podrażnienia i przegrzanie skóry w miejscach poddanych zabiegowi.

E.R.